BIURO PRASOWE

Kontakt dla mediów:

Halina Pilonis
e-mail: hpilonis@pzppf.com.pl
telefon: 516387770

PZPPF patronem V edycji Targów PCI Days

W dniach 19-20 czerwca 2024 roku w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbędzie się V edycja Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego i Farmaceutycznego. Wydarzenie to stanowi kluczową platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych dla dostawców oraz producentów z obu sektorów.

O Targach PCI Days:

W dynamicznie rozwijającym się przemyśle kosmetycznym, gdzie aktualne trendy, świadomość ekologiczna oraz nowoczesne technologie mają kluczowe znaczenie, nie obserwuje się stagnacji. Pojawiają się nowe surowce, innowacyjne opakowania i zaawansowane technologie. Równocześnie w sektorze farmaceutycznym zauważalne jest rosnące zainteresowanie automatyzacją oraz cyfryzacją procesów produkcyjnych, które przekształcają cały przemysł. Targi PCI Days zostały zaprojektowane z myślą o kompleksowym prezentowaniu oferty dla obu branż. To miejsce, gdzie innowacje łączą się z praktyką, a producenci leków i kosmetyków mogą dążyć do dalszego rozwoju.

Trendy i Innowacje na PCI Days:

Podczas wydarzenia przewidziano specjalnie przygotowane strefy wykładowe: Farmaceutyczna oraz Kosmetyczna Strefa Inspiracji. W ciągu dwóch dni targowych uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów i praktyków z obu sektorów.

W Kosmetycznej Strefie Inspiracji specjaliści branży przedstawią tematy związane z prawem i legislacją dotyczącą sektora kosmetycznego, metod optymalizacji procesów, innowacyjnych strategii, zasad zrównoważonego rozwoju oraz najświeższych trendów rynkowych. Omówione zostaną również kluczowe aspekty związane z surowcami i opakowaniami. Dodatkowo, uczestnicy zyskają wgląd w aktualne kierunki kształtowania się rynku kosmetycznego.

Z kolei Farmaceutyczna Strefa Inspiracji skupi się na prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora, efektywności procesów, prawie farmaceutycznym, a także na omówieniu aktualnych trendów i kierunków rozwoju przemysłu farmaceutycznego.

Dodatkowo, dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę praktyczną, przygotowano szeroką gamę warsztatów. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru spośród różnorodnych tematów, dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku.

Dostawcy na PCI Days

Wystawcy PCI Days prezentują szeroką gamę produktów i usług. Wśród nich znajdują się dostawcy wyposażenia laboratoriów, oferujący zarówno drobne akcesoria, jak i zaawansowany sprzęt analityczny. Na targach zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Wyróżniają się tu maszyny produkcyjne oraz najnowocześniejsze technologie stosowane w procesach produkcyjnych. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą usług outsourcingowych. Jak co roku, nie zabraknie również propozycji od dostawców opakowań i etykiet. W ofercie wystawców znajdzie się także szeroki wybór surowców produkcyjnych. Bezpieczeństwo i higiena pracy to kluczowe aspekty każdej produkcji, dlatego na targach zaprezentowane zostaną liczne rozwiązania i produkty z tego zakresu. Dla tych, którzy poszukują idealnie czystych warunków produkcyjnych, przygotowano ofertę dotyczącą pomieszczeń typu cleanroom oraz niezbędnych do ich wyposażenia produktów. To tylko niektóre z licznych propozycji dostępnych na targach.

Kogo można spotkać na Targach?

Targi przyciągają przedstawicieli zakładów produkujących leki oraz kosmetyki. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z pełnym spektrum oferty – od surowców po technologie pakowania. Wśród odwiedzających są kluczowi decydenci w zakresie zakupów, co stanowi doskonałą okazję do prezentacji oferty potencjalnym klientom.

Nowości w tegorocznej edycji:

W odpowiedzi rosnące zainteresowanie wystawców i odwiedzających Targami PCI Days, organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu powierzchni wystawienniczej oraz przedłużeniu godzin otwarcia. W tym roku do dyspozycji gości przygotowano dodatkowe stoiska w Hali Głównej oraz sekcję specjalną w Hali Wejściowej. To miejsce dla firm prezentujących innowacje na mniejszą skalę.

Podsumowanie:

Targi PCI Days 2024, które odbędą się w Expo XXI w Warszawie, stanowią kluczowe wydarzenie dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Gromadząc liderów, innowatorów oraz dostawców obu sektorów, oferują unikalną platformę do wymiany wiedzy, nawiązywania relacji biznesowych oraz prezentacji najnowszych trendów i innowacji. Z myślą o uczestnikach przygotowano specjalne Strefy Inspiracji, gdzie eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Targi PCI Days to nie tylko odpowiedź na bieżące potrzeby branży, ale także wizja jej przyszłości. Więcej informacji: https://pcidays.pl/

Polski Związek Pracodawców Przemysłu
Farmaceutycznego – Krajowi
Producenci Leków

Ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa

Nr tel: +48 22 245 26 85