Raporty i analizy stanowią podstawę komunikacji Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego z opinią publiczną. Nasz udział w dialogu społecznym, wkład w rozwój krajowej gospodarki i ochrony zdrowia wynika zawsze z przesłanek merytorycznych, a przedstawione dane opierają się na analizie niezależnych ekspertów.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami przygotowanymi przez wiodące instytucje naukowo-badawcze.
Rekomendacje pięciu organizacji branżowych dla firm członkowskich, w zakresie kontaktów z przedstawicielami zawodów medycznych w okresie obowiązywania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19
Raport przygotowany przez Politykę Insight i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego diagnozuje obecną kondycję krajowego przemysłu farmaceutycznego oraz wskazuje na potencjał i bariery w jego rozwoju. Analiza zawiera również szczegółowe rekomendacje dla rządu, w jaki sposób inteligentnie wspierać branżę. Zdaniem autorów, kluczowa jest zmiana podejścia rządu do tego sektora i zaprzestanie traktowania go jako zasobów dla prowadzenia polityki lekowej oraz uczynienie partnerem rozwoju gospodarczego Polski.
Przygotowana przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową „Strategia rozwoju krajowego przemysłu farmaceutycznego do roku 2030” powinna stać się dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju tego sektora w Polsce w nadchodzących kilkunastu latach. Jej zadaniem jest przedstawienie pożądanego i możliwego do realizacji scenariusza rozwoju, uwzględniającego wykorzystanie silnych stron krajowych firm farmaceutycznych oraz wskazanie czynników ryzyka i barier rozwojowych.
Przygotowany przez KPMG raport oszacował, że w legalnym systemie dystrybucji w UE może być 0,005 % leków sfałszowanych. Jego autorzy ocenili, że po wdrożeniu nakazanych dyrektywą rozwiązań dla 90% produktów leczniczych wydawanych na receptę, razem z weryfikacją opakowań w sugerowanym okresie – bezpieczeństwo pacjenta pozostanie tylko średnie, opłacalność przedsięwzięcia będzie niska, a stopień powodzenia wdrożenia systemu – bardzo niski. Dlatego, ich zdaniem, początkowo należy zbudować system na mniejszą skalę, zaczynając od niewielkiej liczby państw członkowskich UE oraz najbardziej zagrożonych produktów.
Przegląd słabych punktów obecnego europejskiego systemu patentowego i ich wpływu na dostępność leków generycznych na rynku.
Prezentacja szczegółowych wyników badania: „Pacjent – lekarz – leki” przeprowadzonego przez PBS DGA na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków dla Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.
Prezentacja szczegółowych wyników badania: „Pacjent – lekarz – leki” przeprowadzonego przez PBS na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków dla Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.
W raporcie przedstawiamy opracowanie porównawcze, przygotowane na podstawie najnowszych międzynarodowych danych statystycznych.
Krajowy przemysł farmaceutyczny odgrywa ważną rolę w polskim systemie opieki zdrowotnej. Zapewnia pacjentom cenowo dostępne leki…
The domestic pharmaceutical industry plays an important role in the Polish system of healthcare. It provides patients with medicines used in most therapies…
Krajowy przemysł farmaceutyczny odgrywając w Polsce kluczową rolę w systemie ochrony zdrowia pełni również bardzo istotne funkcje w gospodarce.
sekretariat@pzppf.com.pl
Ul. Bobrowiecka 8, 1 piętro, pion C
00-728 Warszawa
Zadzwoń
© 2025 Copyrights by PZPPF.
Wykonanie – Pro-link